Najava izleta

Izlet Samoborsko gorje, 10. studeni 2019 (nedjelja)

Planirani usponi: Plešivica, Okić.

Polazak iz Oroslavja u 7 sati. Vožnja do lovačkog doma “Srndać” na prijevoju Poljanica (iza Ruda). Uspon od prijevoja do vrha Plešivice (779 m, KT HPO) oko 45 min. Odmor, pa nastavak hodnje preko Novog Sela Okićog prema Okić gradu (Okić 499 m, KT HPO) oko 2 sata 30 min.

Odmor u planinarskom domu “Maks Platnikov” pod Okićem. Povratak od pl. doma preko selâ Poljanica Okićka i Kotari (sv. Leonard) te cestom do prijevoja Poljanica oko 2 sata. Povratak u Oroslavje u večernjim satima.

Vodič je Branko Kraševac Kraš (098 379 106). Radi organizacije prijevoza, obvezna je prijava za izlet kod vodiča ili kod Č. Brankovića (091 456 46 88) do subote 9.11.2019. Cijena prijevoza 40-50 kn po osobi, ovisno o broju sudionika izleta i načinu prijevoza. Hrana i piće iz ruksaka.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od sunca, vjetra i kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za studeni 2019:

10. studeni: Samoborsko gorje – Plešivica, Okić

24. studeni: Medvednica – Lipa – Rog

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.