Najava izleta

Izlet na Biokovo 20.-22.6.2021

1. dan:  20.6.2021. Polazak u 5 sati sa parkirališta kod ureda Grada Oroslavja. Uspon na Matokit (KT HPO, 1062 m)  iz zaselka Ravče i spuštanje u Vrgorac. Cijela tura traje oko 6 sati. Noćenje u Makarskoj.
2. dan: 21.6.2021. Uspon na Kimet (KT HPO, 1536 m) iz Ravne vlaške. Uspon i silazak traju oko 4 sata. Obilazak staklene šetnice. Slijedi vožnja u podnožje Vošca i uspon na vrh Vošac (KT HPO, 1422 m)  u trajanju od oko 1 h 30 min. Povratak u Makarsku na spavanje.
3. dan: 22.6.2021. povratak u Oroslavje uz obilazak jednog od vrhova prema dogovoru.

Ulaznica za PP Biokovo 35 kuna, cijena prijevoza 150 kuna, spavanje 150 kuna po osobi po danu.

Vodič je Nevenko Kraševac. Obavezna prijava za izlet kod vodiča (091 455 51 40) do srijede 16.06.2021. do 14 sati.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od vjetra, sunca, kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za lipanj 2021.:

5. lipanj: Druženje na Kamenjaku

6. lipanj: Južni Velebit – Crnopac

20.-22. lipanj: Biokovo – Vošac, Kimet; Matokit

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.