Najava izleta

Izlet u Gorski Kotar, 26. svibnja 2019 (nedjelja)

Planirani usponi: Tuhobić, Kamenjak.

Polazak iz Oroslavja u 7 sati ispred “Paža”. Vožnja do Gornjeg Jelenja. Uspon na Tuhobić (KT HPO, 1109 m) sa Gornjeg Jelenja. Ukupno hodanje oko 3 do 4 sata. Uspon na Kamenjak iz zaselka Kamenjak (KT HPO, 837 m). Ukupno hodanje oko 2 sata.

Povratak u Oroslavje u večernjim satima.

Vodič je Nevenko Kraševac (091 455 51 40). Cijena prijevoza 100 kn po osobi. Hrana i piće iz ruksaka.

Radi organizacije prijevoza obvezna je prijava za izlet kod vodiča do četvrtka 23. svibnja 2019 u 12 sati. Broj mjesta je ograničen.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od sunca, vjetra i kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za svibanj 2019:

11. i 12. svibanj: Otoci sjevernog Jadrana – Krk, Cres, Lošinj

26. svibanj: Gorski Kotar – Tuhobić, Kamenjak

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.