Najava izleta

SVI SLUŽBENI IZLETI PD “RUNOLIST” OROSLAVJE OTKAZUJU SE DO DALJNJEGA

Upravni odbor PD “Runolist”

Izlet na Ćićariju, 1. ožujak 2020 (nedjelja)

Planirani usponi: Žbevnica, Orljak.

Polazak iz Oroslavja u 5:30 ispred “Paža” (preko puta Konzuma).

Put prema Rijeci i Brestu kod Buzeta. Uspon na Žbevnicu (1014 m, KT HPO) oko 2 sata i 30 minuta. Nakon silaska polazak za Lupoglav prema Račjoj Vasi i uspon na Orljak (1106 m, KT HPO). Ukupno hodanje oko 4 sata. Povratak u Oroslavje u večernjim satima.

Vodič je Branka Domitrek. Cijena izleta po osobi 100 kn. Hrana i piće iz ruksaka.

Radi organizacije prijevoza obvezna je prijava za izlet kod vodiča (098 460 289) do petka 28.02.2020. Broj mjesta je ograničen.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od vjetra sunca, kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa

Plan izleta za ožujak 2020.

1. ožujak 2020: Ćićarija – Žbevnica, Orljak

15. ožujak 2020: Žumberačko gorje – Ječmište

29. ožujak 2020: Tuhobić (iz Fužina)

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.