Najava izleta

Papuk 17. ožujka 2024, od Velike do Jankovca
(nedjelja)

Polazak s Oro tržnice u 7:00 sati. Vožnja osobnim automobilima autocestom do Nove Gradiške, a zatim lokalnom cestom do Požege, pa do Velike.

Kreće se iz Velike na vrh Lapjak (667 m, KT HPO), pa na Nevoljaš (739 m) i spuštamo se na Jankovac (475 m).

Dužina staze je oko 8,5 km, visinska razlika uspona je 723 m, a silaska 476 m. Prelazi se za 3 sata i 30 min.

Oprema: Standardna planinarska definirana vremenskim uvjetima.

Hrana iz ruksaka ili u domu na Jankovcu.

Prijave: 098/657-525 (Ivan Tuđa)

Papuk – vrh Lapjak

Plan izleta za ožujak 2024:

10. ožujak: Uređenje puta za Kulmericu
17. ožujak: Papuk – Lapjak i Jankovac

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.