Najava izleta

Izlet u Liku, 10. listopad 2021 (nedjelja)

Planirani uspon: Poštak.

Polazak iz Oroslavja u 6.00 sati sa parkirališta kod ureda Grada Oroslavja. Usputno zaustavljanje za kavu.

Početak hodanja  je željeznička stanica kod Otrića, a uspon do vrha Poštak (1425 m, KT HPO) traje 2h 30min. Nedaleko staze nalaze se kameni monoliti (1200 m). Vrh je otvoren, sa vidicima. Nakon odmora na vrhu, silazak do auta istim putem.

Vodič je Deni Danica Ferenčak (091 455 51 50). Obavezna prijava za izlet kod vodiča. Cijena prijevoza ovisna o broju sudionika. Hrana i piće iz ruksaka.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od vjetra, sunca, kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za listopad 2021.:

10. listopad: Lika – Poštak

24. listopad: Medvednica: Kraljev vrh – Sljeme

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.