Najava izleta

Izlet na južni Velebit

Bojinac i Bojin kuk, subota 22.06.2024.

Polazak: u 6 h
Mjesto polaska: Oro tržnica

Težina: srednje teška staza
Trajanje: 3-4 sata hoda (uspon i silazak)

Opis: Bojinac spada u područje južnog Velebita, najviši vrh je Bojin kuk  i kontrolna je točka HPO, visine 1.110 mnv.

Polazak iz Oroslavja u 6 sati sa Oro tržnice. Vožnja traje oko 3 sata.

Uspon počinje sa Velikog Rujna ili Velikog Vaganca (ovisno do kuda se može autom) i do vrha je potrebno oko 1.5 – 2 sata feratom. Silazak i povratak sa druge lakše strane i traje oko 1.5 sati.

Povratak u Oroslavje u večernjim satima.

Hrana i piće iz ruksaka.

Planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima.

Prijave za izlet kod Anđe Kelečić do četvrtka do 15  sati na telefon 091 241-0207.

U slučajnu najave lošeg vremena, izlet se otkazuje.

Plan izleta za lipanj 2024:

16. lipanj: Goranski planinarski put
22.-23. lipanj: Velebit

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.