Najava izleta

Izlet na Papuk, 24. ožujka 2019 (nedjelja)

Planirani uspon: vrh Češljakovački vis.

Polazak iz Oroslavja u 6:30 sati ispred „Paža“. Vožnja autocestom do Papuka. Uspon na Češljakovački vis (825 m, KT HPO) od planinarskog doma Lapjak, a povratak dolinom Trišnjice. Sveukupno planinarenje u trajanju od oko 5 sati.

Povratak u Oroslavje u večernjim satima.

Vodič je Nevenko Kraševac (091 45 55 140). Cijena prijevoza 100 kn po osobi.

Radi organizacije prijevoza obvezna je prijava za izlet kod vodiča do četvrtka 21. ožujka 2019 u 18 sati. Broj mjesta je ograničen.

Potrebna je uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od sunca, vjetra i kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu. Hrana i piće iz ruksaka.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za ožujak 2019:

3. ožujak: Medvednica: Kameni svati, Glavica

17. ožujak: Kalnik, Bilogora

24. ožujak: Slavonija – Papuk (Češljakovački vis)

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.