Najava izleta

Izlet na Kordun i Banovinu, 25. lipnja 2019 (utorak)

Planirani usponi: Petrova gora (vrh Mali Petrovac), Hrastovička gora (vrh Cepeliš)

Polazak iz Oroslavja u 7 sati ispred Paža (preko puta Konzuma).

Planinarenje na Mali Petrovac (512 m, KT HPO) započinje iz sela Muljava. Uspon traje oko 1.5 sat relativno laganog hoda kružnom stazom preko V. Petrovca, Kraljevog groba (grob hrvatskog kralja Petra Svačića) na M. Petrovac. Silazak je oko 1 sat.

Uspon na Cepeliš (415 m, KT HPO) kod Petrinje započinje iz sela Hrastovica u trajanju od 1 sat.

Vodič je Miro Šiprak.

Radi organizacije prijevoza obvezna je prijava za izlet kod vodiča (095 940 05 34). Cijena prijevoza je 40 kn po osobi.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima. Hrana i piće iz ruksaka.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za lipanj 2019:

1. lipanj (subota): Zajedničko druženje

8. i 9. lipanj: Zagora – Promina, Kijevski Bat, Svilaja

20. lipanj (ili 25. lipanj): Banovina (Kordun)

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.