Najava izleta

Izlet na Mosor od 1. do 3. srpnja 2022.

Polazak dana 1. srpnja 2022. godine u 7 sati sa parkirališta kod autobusne stanice  i zgrade Oro-tržnice u Oroslavju.

Izlet obuhvaća:

1. dan: Uspon na Debelo brdo (1044 m) iz Klisa, silazak u Klis i nastavak puta u Gornje Sitno, te dolazak u Planinarski dom Umberto Girometta na spavanje
  2. dan: Uspon na Veliki Kabel (1339 m) i Ljubljan (1262 m) te povratak u dom na spavanje
  3. dan: Uspon na Kozik (Sv. Jure 1319 m), te povratak u Oroslavje.

Potrebna planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima.
Hrana i piće se može u ograničenoj ponudi dobiti i u domu.

Zainteresirani se trebaju javiti vodiču Kraševac Nevenku na telefon 091 4555-140 do srijede 29. lipnja do 18 sati.

Broj sudionika na izletu ograničen.

Plan izleta za srpanj 2022:

1.-3. srpanj: Mosor

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.