Najava izleta

Izlet na Strahinjščicu, 22. studenog 2020 (nedjelja)

Planirani uspon: Strahinjščica – vrh Sušec.

Mjesto susreta je u 9 sati na parkiralištu nogometnog igrališta NK Zagorec u Podgori Krapinskoj.  Prijevoz do mjesta susreta je u vlastitom aranžmanu.

Iz Podgore krećemo preko Jelenskih pećina do planinarske kuće na Strahinjščici te do vrha Sušec (846 m, KT HPO). Slijedi povratak istim putem. Za uspon i povratak trebat će nam približno četiri sata.

Vodič je Zdravko Petrovečki Pero. Za izlet obavezna prijava vodiču (mob. 098 262 268).

Hrana i piće iz ruksaka. Oprema standardna planinarska – zaštita od sunca, vjetra i kiše. Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa

Plan izleta za studeni 2020.

8. studeni 2020: Samoborsko gorje – Plešivica, Okić

22. studeni 2020: Strahinjščica

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.