Najava izleta

Izlet u Vukomeričke gorice, 4. prosinac 2022.
(nedjelja)

Polazak u 8 sati sa parkirališta kod autobusne stanice i zgrade Oro-tržnice u Oroslavju.

Obilazak poučne staze „ŠUMARICA“. Put obuhvaća stazu koja kreće od mjesta Kozjača do mjesta Krušak i traje u jednom smjeru oko 2 sata. Prikladna je za sve kategorije planinara.

Potrebna planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima. Hrana i piće iz ruksaka.

Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Zainteresirani se trebaju javiti vodički Anđi Kelečić (091 241-0207) do petka 02.12.2022. do 12 sati.

Plan izleta za prosinac 2022:

4. prosinac: Vukomeričke gorice
11. prosinac: Medvednica

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.