Najava izleta

Izlet u Samoborsko gorje 28. ožujka 2021 (nedjelja)

Planirani usponi: Veliki Lovnik, Japetić.

Polazak iz Oroslavja u 8 sati sa parkirališta kod ureda Grada Oroslavja (u nedjelju 28.3.2021 počinje ljetno računanje vremena – pomaknuti kazaljku 1 sat naprijed!).

Vožnja preko Samobora i Smerovišća do Šoićeve kuće (Mali Lipovec). Uspon započinje od Šoićeve kuće. Do Gostinjca Sv. Bernarda i dalje do V. Lovnika treba 1 h 45 min do 2 sata. Povratak prema Gostinjcu i kraći odmor. Zatim nastavljamo prema selu Dragonoš i Japetiću – oko 1 h 30 min hoda, te dalje oko 15 min do doma Žitnica. Nakon odmora na Žitnici, povratak do Šoićeve kuće preko Vučje drage oko 45 min do 1 h.

Veliki Lovnik (737 m) i Japetić (879 m) su kontrolne točke HPO.

Vodič je Čedo Branković. Cijena prijevoza 40 kn po osobi. Prijava za izlet kod vodiča (091 456 46 88) do subote 27.3.2021.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za travanj 2021.:

11. travanj: Istra – Vojak-Sisol-Plomin

25. travanj: Gorski Kotar – Bitoraj

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.