Najava izleta

Izlet na karlovačko područje, 30. siječanj 2022 (nedjelja)

Planirani usponi: Vinica (321 m), Martinščak (346 m).

Polazak iz Oroslavja u 8 sati sa parkirališta kod ureda Grada Oroslavja.
Uspon iz Belajskih poljica na Vinicu i Martinščak (oba vrha su kontrolne točke HPO). Sveukupno trajanje planinarenja oko 4 sata.

Vodič je Nevenko Kraševac (091 455 51 40). Obavezna prijava za izlet kod vodiča do subote 29.1.2022 do 12 sati.

Hrana i piće iz ruksaka.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od vjetra, sunca, kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa!

Plan izleta za siječanj 2022:

16. siječanj: Ivanščica

30. siječanj: Vinica, Martinščak

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.