Najava izleta

Izlet na Učku, 13. rujna 2020 (nedjelja)

Planirani uspon: Vojak.

Polazak iz Oroslavja u 6 sati. Put prema Rijeci i Veprincu do prijevoja Poklon (922 m). Uspon od Poklona na Vojak, najviši vrh Učke (1396 m, KT HPO) oko 2 sata. Moguć uspon na Suhi vrh (1333 m), oko 45 min. Silazak istim putom. Povratak u Oroslavje u večernjim satima

Vodič je Čedo Branković. Cijena izleta po osobi 100 kn. Hrana i piće iz ruksaka.

Radi organizacije prijevoza obvezna je prijava za izlet kod vodiča (091 456 46 88) do subote 12.9.2020. Broj mjesta je ograničen.

Oprema: uobičajena planinarska oprema primjerena vremenskim uvjetima (zaštita od vjetra sunca, kiše). Obavezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju najave lošeg vremena izlet se odgađa

Plan izleta za rujan 2020.

13. rujan 2020: Učka (Vojak)

27. rujan 2020: Sjeverni Velebit – Lubenovac, Krajačev kuk

Važne napomene:

1. Na izlet se mogu prijaviti oni planinari koji procjene da su sposobni podnijeti odgovarajući fizički napor, te imaju primjerenu planinarsku opremu (čvrste gojzerice, zaštitu od sunca, kiše, vjetra i hladnoće, planinarske štapove, itd.). Vodič izleta ima pravo donijeti konačnu odluku tko može sudjelovati na pojedinom izletu.
  1. Sudjelovanje na izletu je na vlastitu odgovornost i planinari su dužni pridržavati se uputa vodiča.
  1. Svaki planinar mora biti član nekog društva koje je uključeno u Hrvatski planinarski savez (HPS).
  1. Cijena izleta ovisi o udaljenosti destinacije, vrsti prijevoza, broju učesnika i ostalim troškovima (noćenje, cestarine, itd.).
  1. U slučaju lošeg vremena izlet može biti otkazan.